Jako ochranu před inflací si volí Češi nejčastěji investiční zlato.

 

Alespoň to vyplývá průzkumu agentury Median. Celkem 24 % lidí jako ochranu před inflací  volí uložení peněz do investičního zlata. Na druhém místě je termínovaný vklad, který by si vybralo 21 procent a realitní fond 19 procent respondentů. z průzkumu agentury Median

 Samotný nákup nemovitosti preferuje 18 procent lidí, investice do akcií, dluhopisů a investičních fondů by volilo 17 procent respondentů, spořicí účty v bance 11 procent, penzijní připojištění a stavební spoření skončilo s devíti procenty.

Stavební spoření a penzijní připojištění uvedlo osm procent lidí a investice do kryptoměn sedm procent. Průzkum proběhl na vzorku dvou tisíc lidí starších 25 let letos v únoru.

 Dvě třetiny dotázaných uvedly, že hledají informace a rozhodují se, jak se svými penězi naložit. Pouze 12 procent lidí v Česku ale uvedlo, že ví, jak situaci ohledně znehodnocení úspor vlivem inflace řešit.
 
Průměrná míra inflace dle ČNB za celý rok 2022 činila 15,1 procenta a byla tak druhá nejvyšší od vzniku samostatné České republiky. Dle Českého statistického úřadu byla vyšší pouze v roce 1993.
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz
×