Zlatá investiční mince Britannia 1 oz Karel III.

Novinka Tip
Značka: Royal Mint
ZDARMAZDARMA
1 oz britannia charles iii gold coin 2023 zw4 d150962686432d5b0c3c19615025cdb9
50 499,89 Kč
Skladem u výrobce
Možnosti doručení

Investiční zlatá mince Britannia 1oz Král Karel III

Detailní informace

DOBRÁ CENA
DOBRÁ CENA
Udržujeme přijatelné a férové ceny, protože nejlevnější není vždy to nejlepší. Mnohem důležitější je výkupní cena a právní garance zpětného odkupu.
GARANCE VÝKUPU
GARANCE VÝKUPU
Co u nás koupíte, to nám i prodáte. K produktům poskytujeme certifikát s právní garancí odkupu.
PRODEJNY
PRODEJNY
Nejsme pouhým e-shopem. Máme vlastní prodejny, laboratoř a zlatnický ateliér. Zlato prodáváme, vykupujeme a zpracováváme.
ZHODNOCENÍ
ZHODNOCENÍ
Máme unikátní produkty které zhodnotí vaše drahé kovy až 10% ročně. Výnos vyplácíme předem a ve zlatě.

Detailní popis produktu

První investiční mince od Britské královské mincovny s portrétem Jeho veličenstva Krále Karla III.

Britská královská mincovna vydává každoročně zlatou minci s oblíbeným a starobylým motivem Britannie, která je ženskou personifikací britských ostrovů. Na stříbrných investičních mincích se tento motiv objevuje od roku 1987. 

Rubová strana mince zachycuje neohroženou Britannii. Na okraji mince je uvedena hmotnost mince, ryzost stříbra, nápis Britannia a rok ražby. Lícová strana vyobrazuje podobiznu krále Karla III.

Britannia, symbol britské státnosti, se na mincích objevuje již po několik staletí. Archetyp Britannie se objevoval již na starověkých mincích z doby římského císaře Hadriana. Nově se motiv Britannie začal hojně používat na drobných mincích v 17. století. Britannia bývá vyobrazována se štítem a trojzubcem, u nohou jí často leží lev.

Britská královská mincovna (The Royal Mint) je předním světovým exportérem mincí. Každoročně razí mince a medaile v průměru pro 60 zemí světa. Její nejdůležitější funkcí je však razit a distribuovat mince Velké Británie. Mincovna byla otevřena v roce 1968 královnou Alžbětou a v současné době zaměstnává více než 900 lidí. Mincovna může produkovat až 90 milionů mincí týdně - téměř 5 miliard mincí za rok. The Royal Mint je vládou vlastněná společnost.

Investiční mince Britannia patří k nejoblíbenějším sběratelským mincím na světě. Nadchne nejen investory, ale potěší i milovníky britské historie a kultury. Mince je dodávána v plastové kapsli.

Doplňkové parametry

Kategorie: Investiční zlato
Hmotnost: 1 Oz

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz
×