Výkup zlata a drahých kovů

VÝKUP INVESTIČNÍCH SLITKŮ A DRAHÝCH KOVŮ

I přesto, že je známou praxí, že málokdo své zakoupené investiční slitky prodává (je to přece rezerva na horší časy nebo zajištění pro děti a vnoučata), mohou nastat životní situace, kdy to prostě jinak nejde. V té už tak těžké situaci našim zákazníkům nabízíme 0% srážku za odkup na rozdíl od běžného standardu -2 % až -7 %. Cena je transparentně vypočítána a výkupní ceny se stanovují jedenkrát denně (stejně jako ceny prodejní) v závislosti na vývoji ceny investičních kovů na trhu (LondonFix), měnového kurzu CZK/USD/EUR, nákupní ceně u výrobce a nabídce konkurence. Peníze jsou vráceny převodem, nebo opět s respektováním dikce novely zákona č. 261/2014 Sbírky o hotovostních platbách. Naše společnost považuje oblast zpětného výkupu za stejně důležitou jako samotný prodej cenných kovů. Svým zákazníkům proto garantujeme, že slitky a mince, které u nás nakoupili, vykoupíme zpět. Zpětný odkup funguje naprosto jednoduše a bezproblémově.

Výkupní cena kterou Vám nabídneme je závazná až při doručení vykupovaného zboží na adresu společnosti a po fyzické kontrole pravosti, ryzosti zboží, celkového nepoškození zboží včetně certifikátu (pokud nebudou shledány vady). V případě doručení poškozeného zboží může být stanovena cena nižší nebo výkup bude odmítnut a zboží bude vráceno na vlastní náklady zákazníka (poštovné, balné a pojištění dle platného Ceníku poplatků a služeb Prodávajícího) na jeho adresu do vlastních rukou.

Výkupní cenu stanovujeme individuálně, a ve většině případů je vyšší než dostanete u konkurence.

Rozdíl může být i v řádu tisíců korun!

Nenakoupili jste investiční slitky u nás a chcete je prodat ?

Vykupujeme LBMA značky, např. Argor Heraeus, Heraeus, Münze Österreich, Rand Rafinery, PAMP, Perth mint a investiční mince od světových mincoven.

Vykupujeme i zlomkové zlatko a slitiny, například:

Zlaté šperky, zlaté zuby, zlomkové zlato, úlomky zlatých mincí, zlaté mince nižší ryzosti než 900 tisícin a také surové zlato (ve formě slitku). Máme vlastní zlatnickou dílnu a laboratoř, díky čemuž vás se zlatem téměř nikdy neodmítneme.

Postup při výkupu investičních produktů

  1. Investiční kovy vykupujeme v pracovní dny od 10:00 do 17:00
  2. Cena investičních slitků z drahých kovů se stanovuje při fyzické kontrole vykupovaných titulů dle aktuální výkupní ceny vždy individuálně.
  3. Při předání zboží zkontrolujeme za Vaší přítomnosti pravost a kvalitu zboží. Pokud nebudou zjištěny závady, sepíšeme s Vámi výkupní smlouvu, zboží převezmeme a bankovním převodem nebo v hotovosti uhradíme smluvenou částku.

Testování a ověřování pravosti slitků a mincí z drahých kovů

Pro vaši a naši bezpečnost ověřuje naše laboratoř zlaté a stříbrné slitky a mince pomocí několika testovacích přístrojů a postupů.

Nejmodernější vybavení nám umožňuje provádět měření a testování zlata a stříbra, ale taktéž platiny a paladia. Ve všech případech se jedná o nedestruktivní metody které lze provádět bez poškození nebo rozbalení slitků a mincí.

Základní měření

Základní měření provádíme pomocí speciálního magnetu, posuvného měřítka a certifikované laboratorní váhy.

Cílem testu je vyloučení feromagnetického materiálu, kontrola hlavních rozměrů, porovnání s originálem (je-li k dispozici), kontrola hmotnosti, porovnání s deklarovaným údajem, hrubý výpočet hustoty (umožňuje-li to obal) a porovnání s tabulkou materiálů.

Výstupem základního testu je 

·        ověření, že vzorek neobsahuje ocelové jádro

·        ověření, zda rozměry a hmotnost jsou správné

·        ověření, že přibližná hodnota hustoty odpovídá deklarovanému kovu.

 leuchtturm-digitalni-suplera-exakt-solar.jpg.big.jpg

Měření elektrických vlastností na povrchu vzorku, napříč celým vzorkem a provedení testu hustoty.

Verifikátor PMV PRO dokáže provádět čtyři různá měření, která ověřují, zda mince nebo cihla skutečně obsahují očekávaný kov. Pomocí dvou mostových senzorů dokáže PMV PRO měřit odpor napříč celou tloušťkou vzorku a zjistit, jestli je stejná jako na povrchu. Tímto způsobem můžete detekovat vložené kovy a falešné jádro. Mostové senzory dokáží také měřit tloušťku vzorku. Po zadání hmotnosti a tloušťky můžete s PMV PRO určit, zda je hustota (specifická hmotnost) vzorku v souladu s uvedeným kovem.

Přímo na obrazovce lze otestovat, zda délka, šířka nebo průměr vzorku odpovídá hmotnosti, odporu, typu kovu a tloušťce vzorku.

Databáze PMV PRO obsahuje řadu standardních kovů a slitin jako čisté zlato, 22K zlato s příměsí mědi (Krugerrand), 22K zlato 3% stříbro 5.3% měď (American Gold Eagle), 98.6% zlato (Dukátové zlato) a 90% zlato s mědí, čisté stříbro, mincovní stříbro, 90% stříbro, starší 90% stříbro, 80% stříbro a Britannia stříbro, platina, palladium, rhodium a měď.

 10-mericka-ryzosti-Sigma.jpg  pmv-pro.jpgTL_SIGMA_VRFRPROBRDG-02-popup.jpg    40FT000101.jpeg

Měření pomocí ultrazvukového přístroje

Ultrazvukový tloušťkoměr je elektronický přístroj založený na šíření a odrazu ultrazvuku. Transduktorem umístěným v sondě přístroje přiložené k povrchu měřeného materiálu je vyslán ultrazvukový signál. Ten se v měřeném materiálu šíří určitou známou rychlostí, specifickou pro ten který druh materiálu. Na konci měřené tloušťky, tj. na rozhraní s jiným prostředím, se odráží a po zpětném průchodu je zachycen sondou přístroje. Ze známé rychlosti šíření ultrazvuku v konkrétním materiálu a doby dvojího proběhnutí signálu měřeným místem přístroj vypočítá délku dráhy signálu, tedy tloušťku měřeného materiálu.

 

Jak bylo popsáno výše, rychlost šíření ultrazvukových vln má u rozdílných materiálů i rozdílnou dobu průchodu, přístroj tedy naměří vždy pouze jeden materiál (ten, který byl zvolen před samotným přiložením sondy). Pokud tedy slitek obsahuje jádro z falešného kovu, přístroj naměří tloušťku pouze od povrchu slitku k tomuto jádru. Výsledná tloušťka tak bude mnohem menší, než by měla být tloušťka pravého slitku. Touto metodou tedy odhalíme skryté jádro z jiného materiálu.

 ultrazvuk.jpg


Ověřování ryzosti šperků a zlomkových drahých kovů

 

Při ověřování a zkoušení zlata, platiny a stříbra ve špercích a zlomcích používáme metodu testování na prubířském kameni za pomoci kyselin a rovněž digitální tester AGT3.

Nový a pokročilý tester AGT3 je ultimátní verifikační nástroj pro testování zlata a platiny. Tento vrcholový přenosný ruční tester má výjimečnou přesnost, snadno se používá a za pár vteřin poskytne přesné výsledky. Zobrazuje karátovou hodnotu i procento zlata, přičemž testuje všechny barvy zlata od 6kt po 24kt a platinu.

zoom_47be83f111eada33d16bde9cd28a6171.jpeg  KN_06_1.jpg

Testujeme a ověřujeme také drahé kameny.

zoom_29e17360354f0e155667acd69814cd6d.jpeg Presidium_Duo_Tester_II_1.jpg Presidium_Duo_Tester_II_2.jpg

 

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz
×