Zlatá investiční mince Mýty a legendy - Beowulf 1 Oz 2024

57 691,06 Kč
Skladem u výrobce
Možnosti doručení

Moje-zlato představuje zlatou investiční minci Mýty a legendy - Beowulf 1 Oz 2024 o ryzosti 999,9/1000.

Detailní informace

DOBRÁ CENA
DOBRÁ CENA
Udržujeme přijatelné a férové ceny, protože nejlevnější není vždy to nejlepší. Mnohem důležitější je výkupní cena a právní garance zpětného odkupu.
GARANCE VÝKUPU
GARANCE VÝKUPU
Co u nás koupíte, to nám i prodáte. K produktům poskytujeme certifikát s právní garancí odkupu.
PRODEJNY
PRODEJNY
Nejsme pouhým e-shopem. Máme vlastní prodejny, laboratoř a zlatnický ateliér. Zlato prodáváme, vykupujeme a zpracováváme.
ZHODNOCENÍ
ZHODNOCENÍ
Máme unikátní produkty které zhodnotí vaše drahé kovy až 10% ročně. Výnos vyplácíme předem a ve zlatě.

Detailní popis produktu

Zlatá investiční mince, ražená Britskou královskou mincovnou pro rok 2024 v ryzosti nejčistšího 99,99% zlata o váze 1 Oz, vychází v rámci série Mýty a legendy. Na dvě předchozí třídílné sbírky mincí, věnované legendám o Robinu Hoodovi a králi Artušovi, navazuje závěrečná trojice mincí inspirovaná staroanglickým eposem o Beowulfovi. Pro úvodní minci na toto téma a současně sedmou minci celé série byl zvolen hlavní hrdina příběhu, Beowulf.

Rubová strana mince vznikla podle návrhu ilustrátora Davida Lawrence. Zachycuje střet odvážného Beowulfa s krvelačným Grendelem, o jehož skutečné podobě v původním eposu nejsou zmínky. Jeho obraz tak vychází z pozdějších interpretací, aby odpovídal charakteristice stvoření z temnot, ničitele a požírače lidského druhu. Na pozadí mince jsou načrtnuty prostory v sídle dánského krále. Motiv mince je koncipován do vnitřního kruhu, části scény přecházejí v okruží, kde jsou doplněny o jména "BEOWULF & GRENDEL", údaje o váze a ryzosti kovu "1 OZ FINE GOLD 999.9" a rok emise "2024".

Lícní strana mince nese první mincovní portrét Karla III. podle návrhu Martina Jenningse. Opis mince uvádí "CHARLES III • D • G • REX • F • D" a nominální hodnotu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Investiční zlato
Hmotnost: 1 Oz

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz
×